Tábořiště

Tábořiště u Hraničního mlýna

Naše tábořiště se nachází mezi městečkem Hrotovice a vesnicí Bačice v okrese Třebíč, v údolí račického potoka (49.0811350°N, 16.0518319°E ). V blízkosti tábořiště se nachází dva rybníky (Stinský a Chobot ). Louka má rozlohu cca 26 000 m2 a je rozdělená mezi dva majitele, podél celého tábořiště vede zpevněná cesta po které je možný příjezd i pro nákladní auta v jakem koliv ročním období.

Na tábořišti se nachází unimobuňka která se využívá jako táborový sklad.

Jak na tábořiště

Pěšky
Z autobusového nádraží v Hrotovicích vyrazíte po zelené turistické značce směrem Mstěnice odbočka. Po 2,5 kilometrech se napojíte na Naučnou stezku Hrotovicko a pokračujete dále pozelené, dorazíte k rozcestníku Mstěnice odbočka u kterého budete pokračovat do prava dále po zelené a Naučné stezce Hrotovice. Projdete kolem hráze Stinského rybníka za rybníkem se cesta napojuje na zpevněnou cestu a zelená značka zahýbá do leva, vy odbočíte po zpevněné cestě do prava a pokračujete po Naučné stezce Hrotovice. Po 200m dorazíte k tábořišti. Cesta na tábořiště měří cca 5km.

Autem
Z autobusového nádraží ( ul.F.B.Zvěřiny ) směrem na náměstí 8. května kde odbočíte před zámečkem ( městský úřad ) do leva. Dále pokračujete po hlavní silnici směrem na Znojmo. 1,5km za Hrotovicemi přijedete k mostku přes Račický potok, před mostkem odbočíte do leva na zpevněnou cestu po 300m projedete starým lomem a minete závoru. Pokračujete dále po zpevněné cestě podél potoka na křižovatce se dáte do prava a pokračujete podél potoka. Cestou minete po pravé straně dva rybníky a pokračujete asi 600m a dorázíte k tábořišti.

Jak na tábořiště - mapa

Zajímavá místa v okolí tábořiště

Zaniklá osada Mstěnice

Památník F.B.Zvěřiny

Sluneční hodiny Hrotovice

Hrotovice

Dalešická přehrada - lodní doprava

Zámek Náměšť nad Oslavou

Zámek Třebíč

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Třebíč

Rodný dům Jana Kubiše

Znojmo

Letecká základna N.n.O.